[wp-story]

Lajme

Mustafa: LDK-ja e gatshme të qeverisë me vendin

Mustafa: LDK-ja e gatshme të qeverisë me vendin
10:18 | 03 Gusht 2019

Kryetari i tanishëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa në hapjen e Kuvendit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se LDK-ja është e interesuar të jetë e bashkuar dhe jo e ndarë, raporton FrontOnline.net.

“Nuk duam të fitojmë nga ndarja por nga bashkimi. Lidhja Demokratike do të i bashkojë njerëzitë qytetarët. Ne kemi guximin që të kërkojmë diçka më të mirë. Kemi qenë gjithmonë të vendosur që ti bëjmë gjërat më mirë dhe më ndryshme”, ka thënë Isa Mustafa.

Tutje ai foli edhe për kundërshtimet e LDK-së për idenë e korrigjimit të kufijve të Kosovës me Serbinë.
U tentuan të bëhen pazare me territorin e Kosovës dhe me pavarësinë tonë. Sot jam i lumtur që LDK-ja është e para me numrin e deputetëve në Kuvendin e Kosovës, është e para me udhëheqjen e komunave më të rëndësishme dhe është e para me fitimin e besimit të opinionit publik”, tha ndër të tjera Mustafa. /FrontOnline.net

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera