Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa: Haxhi Avdylin nuk e konsideroj deputet të LDK-së

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, i është kundërpërgjigjur deputetit të kësaj partie, Haxhi Avdyli.

  Mustafa nuk llogarit në Avdylin.

  “Nuk e konsideroj Haxhi Avdylin deputet të LDK-së”, ka thënë Mustafa për KOHËN.

  Avdyli përmes një postimi, sot, në Facebook, e ka quajtur Mustafën politikan të dështuar, duke e akuzuar që e ka rrëzuar LDK-në për toke.

  Sipas Avdylit, Mustafa ka shkatërruar gjithçka i ka dalë para për t’u bërë president.

  Haxhi Avdyli së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani nuk e kanë votuar Qeverinë Hoti. Ndryshe nga Avdyli, për Vjosën ka pasur edhe një proces të iniciuar nga Mustafa për largim nga strukturat udhëheqëse të partisë.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit për...
  Të tjera
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...
  Lajme31 Mars 2023
  Zyrtari i Gjendjes Civile në Fushë Kosovë, Latif Ibrahimi është deklaruar i pafajshëm, të premten në shqyrtimin fillestar, në rastin ku po...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, mendon se pas marrëveshjes së Ohrit vendi duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të reja. Ajo ka bërë...
  Vip31 Mars 2023
  Luizi nuk do ndalet derisa të nxjerrë jashtë Dean, sepse siç e ka thënë disa herë në shtëpi, ai do marrë “hakun”...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.