Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Musliu-Shoshi: Kurti ka mashtruar në dialog, duhet ta kthejë mandatin te qytetarët

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, mendon se pas marrëveshjes së Ohrit vendi duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të reja.

  Ajo ka bërë me dije se shef i ekzekutivit me këtë marrëveshje ka shkelur të gjitha zotimet që i kishte dhënë para votuesve të tij.

  Musliu-Shoshi për Nacionalen ka vlerësuar se rruga më e mirë do të ishte që Kurti kthej mandatin tek qytetarë dhe në zgjedhje të përballet me votuesit e tij.

  Megjithatë, ajo nuk e pret që një gjë e tillë të ndodh. Sipas saj, pavarësisht shkeljeve të primeve, Kurti do të bëj gjithçka për të qëndruar në pushet.

  Anëtarja e Komisionit për Politikë të Jashtme ka folur edhe për dyvjetorin e Qeverisë Kurti.

  Deputetja e PDK-së ka vlerësuar se kjo qeveri do të mbahet mend për shkelje të secilit premtim dhe të secilit parim./Front Online

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Njësia Speciale e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka zhvendosur nga objekti i komunës së Zubin Potokut flamurin e Republikës së Kosovës....
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas zhvillimeve të ditës së hënë në veri. Ajo tha se dhuna...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...
  Lajme30 Maj 2023
  Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar sot rreth zhvillimeve të fundit në veri dhe lëndimit të 25 pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.