×
 • Lajme
 • Lajme

  Musliu për sulmin në Banjskë: Policia e Kosovës e dëshmoi që është e përgatitur

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Ganimete Musliu, deputete e PDK-së, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë, PDK-ja ka treguar mbështetje për Policinë e Kosovës.

  “Policia e Kosovës edhe kësaj radhe e ka dëshmuar që është një polici në të cilën është investuar për 25 vite dhe është një polici me standard të larta profesionale”, ka thënë Musliu në emisionin “Debat” në RTV Dukagjini.

  Musliu ka thënë se Policia e Kosovës e dëshmoi se është e përgatitur dhe kompetente për të menaxhuar situata sikur ato që i kishim në veri.

  “Edhe kësaj radhe Policia e Kosovës e dëshmoi se është e përgatitur dhe kompetente për të menaxhuar situata sikur që i kishim në veri”, ka thënë tutje ajo.

  Kujtojmë që të dielën e 24 shtatorit, në Banjskë të Zveçanit, Policia e Kosovës u sulmua nga një grup terrorist serb.

  Nga ky sulm mbet i vrarë rreshteri policor, Afrim Bunjaku nga Samadrexha e Vushtrrisë, i cili tashmë është shpallur hero, i plagosur polici Alban Rashiti dhe disa të tjerë të lënduar.

  Derisa Policia e Kosovës ka vrarë tre persona nga ky grup terrorist serb.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Babai i Naim Murselit, Shaban Murseli, ka folur për krimin e rëndë që bëri i biri i tij, i cili akuzohet se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka dalë me një njoftim për ajrin në kryeqytet. IKSHPK-ja ka kërkuar nga të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Në zonat malore reshje...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me 29 nentor ishte paraparë që të përfundonte konkursi për kryeshef ekzekutivë të ndërrmarjes “Trepca”, por i njëjti nga menaxhmenti është shtyer...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komandanti i KFOR-it, Ozkan Utulas, tha se trupat e NATO-s kanë marrë masa të nevojshme për t’iu përgjigjur çdo lloje dhune të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.