Front TV

Musliu i kthen përgjigje Bajqinovcit për punësimin e motrës

Musliu i kthen përgjigje Bajqinovcit për punësimin e motrës
13:26 | 23 Qershor 2020

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu i ka kthyer përgjigje deputetit të VV-së, Mifail Bajqinovci i cili i ka përmend se motra e saj është punësuar politikisht.

Ajo ka thënë se Fatmire Musliu, motra e deputetes, ka shkollim adekuat për punën që bën, duke thënë se asnjëherë nuk do t’i nënshtrohet ambasadorëve politikë e zvarranikë.

“Të flasësh për Flora Brovinën, do të skuqesha, kur ti e përmend atë për të keq. Kur unë flas ti dëgjon sepse kur i shet moral dikujt duhet të kesh kulturë të dëgjosh. Nuk është kulturë të bërtasësh. Duhet të kesh fakte e argumente dhe jo britma dhe ti je i fundit që drejton gishtin. E dyta, sot u përmend edhe motra ime, dhe s’kam dashur asnjëherë që të flas në kuvend për familjen, time. Po Fatmire Musliu është një vajzë e Kosovës e cila ka shkollim adekuat në shtetin gjerman e cila i plotëson të gjitha kushtet dhe kriteret, ballafaqoje në çdo situatë e moment unë do jem krenare dhe sot po e them publikisht në këtë kuvend, asnjëherë nuk do të lejojë që t’i nënshtrohen ambasadorëve politikë e zvarranikë dhe ajo të heshtë kur dhunohet republika dhe do të reagojë edhe ndaj ZDF-it edhe ndaj KTV-së ku je ushqyer ti me propagandë anti-kombëtare.”, tha Musliu

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/?v=314968459669576

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera