×
 • Sport
 • Sport

  Muriqi nuk do të shitet nga Lazio, por pritet të huazohet

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Klubi i Lazios nuk pritet ta shesë sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi, gjatë afatit kalimtar të janarit, kanë raportuar mediume të ndryshme në Itali dhe Turqi.

  Drejtuesit e Lazios janë të gatshëm ta huazojnë në janar te ndonjë skuadër tjetër.

  Bëhet e ditur se bisedimet për një kthim të mundshëm të Muriqit te Fenerbahçe janë të mëdha, meqë nuk ka bindur me paraqitjet e tij edhe në sezonin e dytë te Lazio.

  Ai madje përballet edhe me një konkurrencë të fortë në fazën e sulmit.

  27-vjeçari me Lazion ka kontratë deri në verën e vitit 2025, ndërsa këtë sezon në nëntë paraqitje ka kontribuar me vetëm një asistim.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.