Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Murati: Propozimi për t’i ndihmuar tatimpaguesit me nga 100 euro, u refuzua nga opozita

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka propozuar që të gjithë tatimpaguesve t’u falen deri në 100 euro nga vlera e tatimit në pronë për këtë vit.

  Sipas tij, deputetët e opozitës ishin kundër këtij propozimi, përkundër faktit se deri sot kanë kërkuar veprim konkret që të lehtësohet barra e qytetarëve.

  “Sapo përfundova raportimin në Komisionin Parlamentar për Buxhet, në lidhje më çështjen e faturave të tatimit në pronë”.

  “Me qëllim të lehtësimit të barrës së qytetarëve, dhashë propozimin konkret që të gjithë tatimpaguesve t’u falen deri në 100 euro nga vlera e tatimit në pronë për këtë vit”.

  “Kjo do të mundësohej në kuadër të një ligji të ri të cilin do ta procedojme shumë shpejt në Kuvend për miratim”.

  “Mirëpo, deputetët e opozitës ishin kundër këtij propozimi, përkundër faktit se deri sot kanë kërkuar veprim konkret që të lehtësohet barra e qytetarëve”.

  “Kjo dëshmon edhe njëherë që kur bëhet fjalë për interesat e qytetarëve, për opozitën, veprat dallojnë nga fjalët”.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova ka krijuar varësi të importit të energjisë elektrike nga Serbia....
  Lajme22 Mars 2023
  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka ndarë 6 vendimet që u miratuan sot në kuadër të mbledhjes së 136-të...
  Lajme22 Mars 2023
  Organizatorët e platformës “Liria ka emër”, kanë vizituar Organizatën e Veteranëve të UÇK-së. Qëllimi i kësaj vizite ishte kërkesa për ta përkrahur...
  Të tjera
  Vip22 Mars 2023
  Teksa të gjithë banorët po këndonin e kërcenin në oborr, Luizi u shkëput dhe qëndroi vetëm në verandë. Olta vuri re që...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i është kundërpërgjigjur emisarit special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, i cili dje...
  Sport22 Mars 2023
  Mesfushori, Mesut Ozili ka njoftuar për pensionimin e tij në moshën 34-vjeçare. Ish-mesfushori i Real Madridit dhe Arsenalit ka zyrtarizuar përfundimin e...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Londër, pasi përndiqte një vajzë 11 vjeçe, të cilën e kishte parë në një park. Sipas...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti Fatmir Humolli sot nuk është ulur ku ulet zakonisht në Kuvendin e Kosovës. Për dallim nga herët tjera, ai është ulur...
  Lajme22 Mars 2023
  Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së mërkurës ka marr vendim për hapjen e një universiteti të ri publik. Në këtë mbledhje...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.