Ekonomi

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti
15:44 | 22 Nëntor 2022

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.

Ai ka thënë se janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti se sa qeveritë e kaluara që ishin në krye të vendit.

“Para qeverisë sonë të hyrat për një vit ishin 1.8 miliardë euro, ndërsa për këtë vit ne kemi planifikuar të kemi të hyra 2.8 miliardë euro, një miliard më shumë”, ka thënë Murati.

“Një prej kategorive me rritjen më të madhe tek të hyrat është tatimi në korporata, tatimi në të hyrat e korporatave, paguajnë më shumë tatim tani”, ka thënë Murati, njofton Klankosova.tv.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera