Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Murati: Nismat për zhbërjen e Speciales, jo të sinqerta

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka komentuar aktakuzat e ngritura nga Gjykata Speciale, raporton Front Online.

  Ai ka thënë se këtë Gjykatë e ka kundërshtuar gjithmonë Vetëvendosje, dhe se nismat për ta shfuqizuar këtë Gjykatë nuk kanë qenë të sinqerta.

  “Shtyrja përpara e Gjykatës Speciale ka qenë qëllim e Serbisë. Këtë e ka thënë edhe Vetëvendosje, e me këtë pajtohen edhe ata që nuk e kanë votuar. Tani si mund të shfuqizohet një amandamet që është votuar me dy të tretat e dyfishta. Vetëvendosje ka kundërshtuar shumë gjëra, ato është dashur të kundërshtohen”, ka thënë ai në Debat Plus.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.