Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Murati: Këtu mund të aplikojnë të rinjtë që duan të punësohen, pagë minimale 264 €

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Ministri i Financave, Hekuran Murati ka publikuar linkun se ku mund të aplikojnë të rinjtë të moshës 18-25 vjeç, që duan të punësohen.

  Ai ka bërë të ditur se paga minimale do të jetë 264 euro në muaj, dhe pas 6 muajve punëdhënësi mund të rrisë këtë pagë.

  “Subvencioni i Qeverisë do të jetë në nivelin 264 euro/muaj, për 6 muaj me radhë, ndërsa punëdhënësi mund të shtojë edhe mbi këtë shumë”, është shprehur Murati.

  Ai ka bërë thirrje tek bizneset që të përfitojnë nga kjo mundësi, dhe të shpallin pozitat e lira përmes platformës “Super Puna”.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po qëndron në një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku ka takuar krerët e shtetit shqiptar. Gjatë takimeve...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar vizitë pune në Tiranë ku është takaur me krerët e shtetit shqiptar, si dhe me...
  Lajme26 Mars 2023
  Analisti i politikës, Uk Lushi, që ishte edhe ish-ushtar i UÇK-së ka njoftuar shqiptarët e Amerikës do të protestojnë për të kërkuar...
  Të tjera
  Sport26 Mars 2023
  Vetëm disa ditë pasi u emërua trajner i Bayern Munichut, shtypi gjerman raporton se fitimet e  Thomas Tuchel do të jenë të...
  Sport26 Mars 2023
  Në ndeshjen e fundit këtu, keni shënuar një gol shumë të bukur, por që nuk mjaftoi. Sa kemi ndryshuar dhe çfarë ka...
  Sport26 Mars 2023
  Trajneri brazilian do të debutojë në pankinën e Shqipërisë pikërisht mbrëmjen e të hënës në Varshavë, ndaj Polonisë, në ndeshjen e parë...
  Lajme26 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka vizituar ish krerët e UÇK-së në Hagë. Ai ka thënë se dy ditë atje ishin shumë...
  Lajme26 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka akuzuar Qeverinë e Kosovës, se po ndëshkon komunat e Kosovës me shumë padrejtësi në ndarjet buxhetore për...
  Lajme26 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka mbajtur protestë dje në Prishtinë kundër marrëveshjes së Ohrit, ndërsa ditë më parë kishin shkruar parulla në kryeqytet “Albin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.