×
 • Lajme
 • Lajme

  Muja: Qeveria e re mund të formohet në muajin dhjetor

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Analisti Armend Muja, ka thënë se Qeveria e re mund të formohet në muajin dhjetor, transmeton Gazeta Metro.

  Sipas Mujës, koalicioni mes LDK’së dhe VV’së është në nivel, edhe në atë teknik dhe në atë të finalizimit.

  “Gjërat e vështira e përcaktojnë kahjen, nuk është e pazakontë, nuk mund të konstituohet paralamenti pa certifikimin e rezultateve, por shoh se qeveria mund të formohet me 20-25 dhjetor”, ka thënë ai në Debat Plus.

  Muja ka thënë se pakënaqesitë do të fillojnë tash dhe ato do të jenë përshkak të postit të presidentit.

  “Pjesa më e vështrië do të filloj tash, kemi me pa paknaqësi brenda LDK’së dhe ajo lidhet me postin e presidentit”, u shpreh ai.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.