Lajme

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
08:30 | 04 Korrik 2020

Fushat me presion të ulët që janë prezent mbi gadishullin e Ballkanit do të vijojnë të mbesin edhe ditëve në vazhdim, duke kushtëzuar mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Në fushat termike nuk do të ketë ndryshime të mëdha. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera