Bota/Rajoni

Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut

Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
14:25 | 08 Korrik 2020

Deri të premten moti do të jetë stabil, ndërsa në fundjavë rriten vranësirat dhe bien temperaturat.

Gjatë fundjavës do të kemi vranësira dhe kushte për reshje të shiu.

Nga dita e diel do të fryjë erë në drejtim verior që do të bëj të ulen temperaturat për disa gradë.

Gjatë ditës së nesërme temperatura do të lëvizë prej 8 deri 17 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 24 deri 33 gradë celsius. Të premten moti do të arrijë deri 35 gradë celsius, ndërsa e shtuna dhe e diela deri 36 gradë celsius. Të hënën dhe të martën temperaturat pritet të jenë deri 32 gradë celsius.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera