Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  “Mos u frikëso, mama!”: Gruaja gjen veten ‘duke notuar me peshkaqenin’ – pamjet e momentit të frikshëm

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Një udhëtim me varkë i një gruaje nga Miami në Bahamas mori një kthesë të frikshme kur ajo e gjeti veten duke notuar vetëm pak centimetra larg nga një peshkaqen gati tri metra të gjatë.

  Sipas mediave të huaja, Iso Machado ishte duke festuar ditëlindjen e saj në një anije të një miku të premten e kaluar, kur ajo vendosi të bënte një “rrëshqitje” poshtë në ujërat më poshtë.

  Dhe është videoja e regjistruar nga shoku i djalit të Machado, Kevan Sarota që tregon se po brohoriste ndërsa ajo zhytet në det.

  Ky ishte edhe momenti kur një anëtar i ekuipazhit në kuvertë vuri në dukje një “figurë të errët” në ujë që po notonte drejt në Machado.

  Dhe djali i saj, Anthony, atëherë dëgjohet duke thirrur: ‘Oh zot, oh zot, mami! Mos u frikëso, mos u frikëso!’.

  Siç vlerësohet më tej, ka qenë aftësia e Machado për të qëndruar e qetë nën presion ka të ngjarë që ajo të shmangte një fund më të dhunshëm të takimit të saj me peshkaqenin.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.