[wp-story]

Lajme

Morina: LDK mund të mbetet prape në opozitë

Morina: LDK mund të mbetet prape në opozitë
14:08 | 19 Gusht 2019

Njohësi çështjeve politike në vend Bajrush Morina me aë të një statusi në rrjetin social Facebook ka komentuar zhvillimet politike në vend.

“Nese LDK e VV garojne te vetme ne zgjedhje, Ramushi me siguri qe pranon Albini te jete kryeministër” ka shkruar Morina.

Ai ka paralajmëruar LDK-në që të përgatitet për një skenar tjetër pasi mund të mbetet prape në opozitë.

“LDK duhet ta kete parasysh kete “matematike” pasgjedhore qe te mos mbetet prape parti e madhe por ne opozite!”

Më poshtë keni postimin e plotë ”

Nese LDK e VV garojne te vetme ne zgjedhje, Ramushi me siguri qe pranon Albini te jete kryeminister dhe keshtu te bejne koalicion paszgjedhor. LDK duhet ta kete parasysh kete “matematike” pasgjedhore qe te mos mbetet prape parti e madhe por ne opozite!/FrontOnline/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera