[wp-story]

Kronika

Morën ryshfet për lirim malli nga dogana, 3 të arrestuar në Prishtinë

Morën ryshfet për lirim malli nga dogana, 3 të arrestuar në Prishtinë
11:31 | 05 Shtator 2019

Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj në Prishtinë, nën dyshimin e bazuar se ata kanë kërkuar para nga viktima mashkull k-shqiptar, me qëllim të përshpejtimit të procedurave dhe lirimit të mallit nga pikat doganore në Aeroportin Ndërkombëtar.

Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se me vendim të prokurorit, pas intervistimit të të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Hetimet, lidhur me rastin ende po vazhdojnë

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera