[wp-story]

Bota/Rajoni

Momenti kur dikush ia ndërpret fjalimin Vuçiqit derisa po e kritikonte BIA-n serbe

Momenti kur dikush ia ndërpret fjalimin Vuçiqit derisa po e kritikonte BIA-n serbe
09:36 | 05 Nëntor 2019

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq me rastin e përvjetorit të shërbimit sekret serb BIA ka drejtuar disa kritika për këtë institucion.

Sipas tij, më shumë disiplinë ka në qeveria se sa në inteligjencën e BIA-s. Këto komente i ka bërë kur njërit nga të pranishmit në këtë ngjarje i cingëronte telefoni derisa sa Vuçiq mbante fjalimin.

“Do të pres unë… Më shumë ka disiplinë në kabinetit tim se sa në BIA”, ka deklaruar Vuçiq, transmeton Indeksonline

Raportet e mira në mes presidentit serb dhe shefit të BIA-së Bratisllav Gashiq kanë nisur të ftohen së fundmi.

A është kjo shenjë se Vuçiq planifikon të bëjë ndryshime në udhëheqjen e BIA-së mbetet të shihet, raportojnë mediumet beogradase.

Minuta 01:44:00/Front Online/

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera