×
 • Lajme
 • Lajme

  Molliqaj: U vërtetua se Albin Kurti është i rrezikshëm për Kosovën

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Kryetari i PSD’së Dardan Molliqaj ka kritikuat edhe një herë kryeministrin Albin Kurti. Thotë se është vërtetuar se i pari i VV’së është i rrezikshëm për vendin.

  “Shpjegimi që e bën VV’ja dhe Albin Kurti është shpjegim tipik me mendësi autoritare. Nuk ka kurgjo të jashtëzakonshme apo të veçantë. Kur ju konvenon thonë, zgjedhjet parlamentare dhe lokale janë të krahasueshme, kur nuk ju konvenon thonë janë të dallueshme”, tha Molliqaj.

  “Unë besoj se më shpejt se që kemi menduar ne që kemi qenë kritik, të gjithë ne që kemi qenë kritik, besoj që koha na ka dhënë të drejtë. Besoj që Albin Kurti është vërtetuar që është i rrezikshëm për Kosovën”, thotë Molliqaj në RTV Dukagjini.

  “Mos harroni se ka vendosur me luftu krimin e korrupsionin në fushatë. A u kry krimi e korrupsioni në veri a vetëm ata paska qenë? A u kry reciprociteti me Serbinë? A u përdorën xhipat më shumë se secilën herë tjetër?, a u keqpërdor krejt administrata dhe krejt buxheti i shtetit më shumë se  secilën herë tjetër”, pyet Molliqaj.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme21 Korrik 2024
  Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur pasditen e së dielës në autostradën ‘Dr.Ibrahim Rugova’. Sipas zëdhënësit të policisë, Daut Hoxha,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Gjatë hetimeve për shpërthimin e së dielës në afërsi të Ujmanit, Policia e Kosovës rreth orës 21:00 ka bastisur një shtëpi në...
  Lajme21 Korrik 2024
  Një zjarr ka shpërthyer afër lagjes “Marigona Residence”. Nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë thanë se është djegur një fushë aty afër....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.