Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Molliqaj: Sipas asaj që dihet, votimi i qeverisë Hoti do të dalë i jashtëligjshëm për shkak të votës së deputetit Arifi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se votimi i Qeverisë Hoti do të vendoset si i jashtëligjshëm nga Gjykata Kushtetuese.

  Ai ka thënë se lideri i VV’së, Albin Kurti, e di këtë dhe tani po mundohet të fitojë poena politikë para zgjedhjeve eventuale. “Sipas asaj që dihet, votimi i qeverisë Hoti do të dalë i jashtëligjshëm për shkak të votës së deputetit Arifi”, ka thënë ai.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Dita e 24 marsit e vitit 1999 nuk harrohet nga qytetarët e Kosovës pasi në atë ditë nisën sulmet e NATO-s ndaj...
  Lajme24 Mars 2023
  23 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.