[wp-story]

Lajme

Molliqaj: Liburn Aliu e rrahu fizikisht në Tiranë një artist para Albin Kurtit

Molliqaj: Liburn Aliu e rrahu fizikisht në Tiranë një artist para Albin Kurtit
20:50 | 13 Shtator 2019

Dardan Molliqaj ka mohuar të ketë pasur grushte dhe shqelma mes tij dhe anëtarit të Vetëvendosjes, Haki Abazin. Molliqaj ka akuzuar VV-në se po viktimizohet me sulme, duke thënë se Liburn Aliu kishte rrahur një artistë të prani të Albin Kurtit.

“Gjithçka që ka ndodhur shihet në kamera. Ajo që mund të them është se as nuk është grushtuar as nuk është shqelmuar as nga unë as nga Sahiti”, ka thënë Molliqaj.

Më tutje ai ka thënë se VV po viktimizohet për diçka që e ka instaluar vetë ajo.

“Në këtë subjekt vetë kryetari i kësaj partie ka qenë me Liburn Aliun në vitin 2012 në Tiranë kur ai e ka rrahur një artist të komunitetit rom. Albin Kurti ka qenë i pranishëm”, ka thënë Molliqaj në Rubikon të KTVsë.

“Ata vetëm duan të viktimizohen. Të mos flasim për këtë temë. Nëse është qysh po thotë (Haki Abazi), atëherë janë kamerat, vendos drejtësia”, ka shtuar Molliqaj

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera