×
 • Lajme
 • Lajme

  Molliqaj: Kurti e ka pranuar Asociacionin, unë jam që të mos bëhet fare

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se me këtë qasje se si po shkon dialogu, Asociacioni do të jetë përsëri në qendër të tij.

  “Asnjë dilemë nuk ka. Në këtë kornizë që e ka dialogu bashkësia ndërkombëtarë nuk e ka ndërruar mendjen”, ka thënë Molliqaj.

  Ndërsa, kur është pyetur se a e ka pranuar kryeministri Kurti Asociacionin, Molliqaj ka dhënë këtë përgjigje

  “Asociacionin Kurti e ka pranuar. Në marrëveshjen e Brukselit, në aneksin e Ohrit e ka pranu madje edhe në sekuencimin që e ka paraqit vet. Ju e keni parë që ky e ka paraqit një plan të sekuencimit të zbatimit, aty e keni kur themelohet Asociacioni me hapa. Dallimi i vetëm është se a do të bëhet i pari, apo i dyti. Kjo, është humbje e debatit. Unë jam që të mos bëhet fare Asociacioni, por me hap diskutimin për ripërcaktim të kufijve sepse është zgjidhej e qëndrueshme, tjerat janë veç konflikt”, ka deklaruar ai.

  Molliqaj: Qeveria Kurti dëshiron më shumë heronj të ri sesa zgjidhje të reja për veriun

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Të tjera
  Vip06 Dhjetor 2023
  Kantautori nga Shqipëria, Alban Skënderaj ka publikuar projektin më të ri muzikor. Artisti i njohur ka lansuar kolonën zanore të filmit të...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ministria e Shëndetësisë e Rumanisë ka shpallur epidemi të fruthit në nivel kombëtar pas rritjes alarmante të rasteve në të gjithë vendin....
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Presidenti Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Izraelin të mërkurën kundër “ndjekjes së anëtarëve të Hamasit në Turqi”. Dhe nëse Izraeli provon një gjë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës (PK) ka konfiskuar të mërkurën një motobarkë, e cila dyshohet të jetë pronë e Milan Radoiçiqit, i cili dyshohet...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.