×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mjeku shqiptar Fatmir Dalladaku e dha vaksinën e parë kundër Covid 19 në Gjermani

  FrontOnline
  27 Dhjetor 2020

  Dhënia e vaksinës së parë zyrtarisht në Gjermani, i është besuar duarve të mjekut shqiptar, Fatmir Dalladakut.

  Vaksina kundër koronavirusit është shpërndarë në gjithë Gjermaninë. Nga sot Gjermania ka filluar dhënien e vaksinës nga kompania “Pfizer &BioTech”, shkruajnë mediat gjermane, përcjell albinfo.ch

  Në Berlin, të dielën një grua e moshës 101 vjeçare Getrud Hasse në një shtëpi të pleqëve, ishte e para që mori vaksinën.

  Dhënia e vaksinës së parë zyrtarisht në Gjermani, i është besuar duarve të mjekut shqiptar, Fatmir Dalladakut.

  Mjeku kosovar është i njohur për operacionin e parë me zemër të hapur në Kosovë dhe është ndër mjekët më të suksesshëm në Gjermani.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Presidenti i Republikës së vetëshpallur të Nagorno-Karabakut, Samvel Shahramanyan, ka nënshkruar një dekret për shpërbërjen e të gjitha institucioneve nga 1 janari...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Në mungesë të të akuzuarit Shukri Buja, ka dështuar të mbahet seanca e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shënimi i Ditës Kombëtare të Boshnjakëve, aktivitet ky i mbajtur në Qeverinë e Kosovës, ka nisur me një minutë heshtje për policin...
  Vip28 Shtator 2023
  Blogerja e njohur shqiptare, Sarah Berisha u bë më e njohur për publikun pas pjesëmarrjes së saj në edicionin e parë të...
  Lajme28 Shtator 2023
  Partia e serbëve të Kosovës(PSK), ka reaguar pas sulmit terrorist në Banjskës ku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të fillojë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginën e Preshevës, Nevzad Lutfiu ka bërë thirrje për unifikim të faktorit politik në Luginë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Pikëkalimet kufitare me Serbisë, Jarinjë dhe Bërnjak, ende janë të mbyllura. Kjo është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kuftiar....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.