×
 • Lajme
 • Lajme

  Mjeku nga Kosova përfundon me sukses specializimin në Gjermani

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Lajmet e mira janë ato të cilat në kohë të pandemisë dhe shqetësimeve të fundit e kthejnë fokusin në rrjedhshmërinë e vet jetës dhe shpresës.

  Storiet e suksesit të mjekëve tanë nuk kanë të ndalur, një shembull i tillë na vie nga Dr. Valdrin Cervadiku.

  Doktori nga Kosova, pas pesë viteve studimit në nivel të Specializimit ka përfunduar me sukses provimin specialisitik në fushën e Mjekësisë Interne dhe kualifikimin shtesë të Mjekësisë Emergjente në Münster të Gjermanisë.

  Në rrjetin social facebook, ai ka ndarë lajmin e mirë duke shtuar dhe më shumë vlerën dhe punën e lartë e të zellshme të mjekëve tanë drejt suksesit.

  Njoftimi i plotë nga Dr. Valdrin Cervadiku:

  Pas 5 viteve Specializim me datën 04.06.2020 përfundova Provimin Specialistik në qytetin Koblenz dhe mora titullin Specialist i Mjekësisë Interne si dhe kualifikimin shtesë në Mjekësinë Emergjente në Münster.

  Faleminderit Zotit dhe Familjes time e cila vazhdimisht më ofroj mbështetje morale si dhe financiare për të më edukuar dhe arsimuar.

  Nach 5 Jahre Weiterbildung, habe ich am 04.06.2020 die Facharztprüfung für Innere Medizin in Koblenz sowie die Zusatzbezeichnung für Notfallmedizin in Münster erfolgreich bestanden. Ich bedanke mich herzlich bei meiner Familie und bei allen die mich auf dem Weg unterstützt und begleitet haben.

  After 5 years of further training, I passed the specialist examination for internal medicine in Koblenz on June 4th, 2020 and the additional qualification for emergency medicine in Münster. I would like to thank my family and everyone who supported and accompanied me on the way.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Townsend,ka folur për sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe për atë se a mund të...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Pas publikimit të rezultateve të Testit PISA, ku Kosova u rangua pothuajse në fund, Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se u konfirmua...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.