×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Miroslav Lajçak nesër në Serbi, takohet me Aleksandar Vuçiq

  FrontOnline
  22 Nëntor 2021

  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të vizitojë nesër Serbinë.

  Gjatë vizitës së tij në Beograd, Lajçak do të takohet me presidentin Aleksandar Vuçiq.

  Takimi në mes Lajçak dhe Vuçiq do të mbahet në ora 12:00 në selinë e Sekretariatit të Përgjithshëm të presidentit serb.

  Ndryshe nuk janë dhënë detaje shtesë lidhur me këtë vizitë të Lajçak në Serbi, por është thënë se lidhur me takimin detaje do të jepen më vonë.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Një tërmet me magnitudë 7.4 goditi Kilin verior pranë kufirit të tij me Argjentinën të enjten vonë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA....
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Serbia sërish nuk respektoi sanksionet e Bashkimit Evropian (BE) kundër Rusisë dhe respektoi dy vendime të politikës së jashtme të BE-së lidhur...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Lajme19 Korrik 2024
  KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Lajme19 Korrik 2024
  Instituti i Kosovës për Drejtësi sot do të publikojë raportin “Politizimi i KPM-së”. Ky raport është analizë e Projektligjit për Komisionin e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.