Lajme

Miratohet në parim Ligji i Pagave

Miratohet në parim Ligji i Pagave
19:08 | 09 Dhjetor 2022

Me 68 vota për dhe asnjë kundër është miratuar në parim Projektligji për pagat në sektorin publik.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se ky projektligj do të shqyrtohet edhe nga komisionet përkatëse, njofton Klankosova.tv.

“68 deputetë kanë votuar për këtë projektligj, 68 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Kërkojmë nga komisioni funksional dhe komisionet e përhershme që ta shqyrtojnë dhe t’ia paraqesin kuvendit raportin me rekomandime”, ka thënë Konjufca./Front Online

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera