×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministrja Dumoshi takohet me zv. Ministrin Rrahmani, ky i fundit i premton bashkëpunim

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Minsitrja për Kulturë Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi ka pritur sot në takim, zv. Ministrin Qazim Rrahmani, raporton Front Online.

  Zv. ministri Rrahmani, që është emëruar sot në këtë post, ministres Dumoshi i ka premtuar bashkëpunim.

  Pjesë e këtij takimi ishte edhe deputeti Hetem Arifi.

  Këtë e ka bërë të ditur vet Rrahmani përmes një postimi në Facebook.

  Postimi i plotë:

  Ministresha e MKRS-sê znj.Vlora Dumoshi priti Deputetin Hetem Arifi dhe zv.Ministrin e emruar sot në MKRS-së Qazim Rrahmanin.

  Ministresha znj.Dumoshi i deshiroj mirëseardhje nê MKRS-së zv.Ministrit Rahmani dhe deklaroi që bashkëpunimi dhe sukseset në punë nuk do të mungojn.

  Tê dashur qytetar ,simpatizan të PAI-së dhe ju komuniteti Ashkanli , ju falenderoj nga zemra për mbêshtetjen tuaj , respektivisht falenderoj Deputetin/Kryetarin  Hetem Arifin pêr besim e dhênë dhe  propozim emrimin tim.

  do vazhdoj tê kontriboj pa rezervë në gjithê kapacitetin tim , Zoti ju bekoftë Suksese.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.