Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri Veliu u takua me Drejtorin e Policisë së Shtetit të Italisë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu gjatë vizitës në kryeqytetin e Italisë në Romë, së bashku me u.d. Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, janë pritur në takim nga Drejtori i Policisë së Shtetit të Italisë, Franco Gabrielli.

  Me këtë rast ministri Veliu ka theksuar se me nënshkrimin e Marrëveshjes për Bashkëpunim Policor, policitë e dy shteteve tona do të kenë një mjet shtesë në dispozicion për të forcuar bashkëpunimin, shkëmbyer përvoja, por më e rëndësishmja forcuar bashkëpunimin bilateral, në parandalimin dhe luftimin e të gjitha formave të krimit, terrorizimit dhe ekstremizmit të dhunshëm.

  Ministri Veliu është zotuar se Policia e Kosovës do të vazhdojë të jetë partneri i besueshëm i Republikës Italiane, ku do të ofrojë bashkëpunim proaktiv, të vazhdueshëm me qëllim të ruajtjes së sigurisë jo vetëm në të dy shtetet tona, por edhe të rajonit dhe Bashkimit Evropian.

  Ndërsa drejtori i Policisë së Shtetit, Gabrielli vlerësoi bashkëpunimin e deritashëm me Policinë e Kosovës, veçanërisht në fushën kundër terrorizmit dhe shprehu përkushtimin për avancim të bashkëpunimit në përkrahje për përforcimin e kapaciteteve të Policisë së Kosovës.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...
  Lajme25 Mars 2023
  Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet dhe njohja e plotë...
  Lajme25 Mars 2023
  12:00Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të mbajë konferencë për medie, në lidhje me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (MD,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një pritje për nder të 24-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, tha se “askush nuk...
  Lajme24 Mars 2023
  Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pasi sot Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. Zëdhënësi i Vetëvendosjes,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Më shumë se 1,500 njerëz janë evakuuar në Spanjë, pasi vendi po përballet me zjarrin e parë të madh këtë vit. Qindra...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.