×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri Sveçla shkarkon shefin e prokurimit dhe shefen e personelit

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Vjollca Bruqi nuk do të jetë më drejtoreshë e personelit në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

  Atë e ka larguar nga kjo pozitë ministri i këtij dikasteri, Xhelal Sveçla.

  Largimin e ka konfimuar për “Front Online” vetë Bruqi.

  “Po është e vertetë”, theksoi ajo.

  E njëjta është emëruar si udhëheqëse në një departament tjetër.

  “Jam caktuar si udhëheqëse në qendrën për të huaj, brenda po kësaj Ministrie”, tha ajo për “Front Online”.

  Sipas saj ky ndërrim është bërë pa i dhënë asnjë arsyetim.

  Ky nuk po del të jetë largimi i vetëm në MPB.

  “Front Online” ka mësuar nga burime të vetat brenda këtij dikaster se edhe Armend Rugova është larguar nga pozita e shefit të Prokurimit.

  Akoma nuk dihet nëse dhe në cilën pozitë tjetër është emëruar ai.

  Po ashtu mbetet e paqartë se kush do të zë vendin e tyre në pozitat, shef/e e personelit dhe drejtor/esh e prokurimit.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Të tjera
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje me Rusinë, pa miratimin e Kievit, pasi kryeministri hungarez, Viktor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.