×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri rus Lavrov dhe Selakoviq bisedojnë në telefon për Kosovën

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov dhe ai serb, Nikola Selakoviq kanë biseduar së fundi lidhur me çështjen e Kosovës.

  Lavrov dhe Selakoviq kanë realizuar një bisedë telefonike gjatë ditës së djeshme ku thuhet se është biseduar lidhur me planet për kontakte të mëtejshme të nivelit të lartë, për zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe situatën aktuale në Ballkan.

  Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë.

  “Të dyja palët shkëmbyen mendime për situatën në Ballkan, situatën në lidhje me zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe çështjet aktuale ndërkombëtare”, thuhet në deklaratë.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Të tjera
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.