[wp-story]

Bota/Rajoni

Ministri i Jashtëm serb për qasjen e Biden ndaj Serbisë: Dallon pak nga Trump

Ministri i Jashtëm serb për qasjen e Biden ndaj Serbisë: Dallon pak nga Trump
21:57 | 25 Dhjetor 2020

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Nikola Selakoviç, tha se ekzistojnë dallime fare të vogla ndërmjet Administratës së radhës, asaj të demokratit Joe Biden, dhe Administratës aktuale Trump.

Selakoviç, pasi u pyet se çfarë lloj qëndrimi pret nga SHBA ndaj Serbisë pas zgjedhjes së Joseph Biden si President i Shteteve të Bashkuara, tha se ka dallime të vogla në qasje, përcjell Gazeta Express.

“Ne nuk duhet të çmendemi, qytetarët tanë kanë të drejtë të dinë se çfarë është e vërtetë. Ka dallime midis administratës së vjetër dhe asaj të re, të cilat janë pothuajse inekzistente ose janë reduktuar në nuanca”, deklaroi ai për Tanjug.

Tutje, ai tha se qeverisja aktuale serbe e sheh çështjen e Kosovës me prioritet. Lidhur me dialogun, ai përfshiu edhe Rusinë, për të cilën tha se ofron mbështetje serioze.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera