×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri i jashtëm holandez: I takon Kosovës dhe Serbisë të arrijnë një marrëveshje të pranueshme reciprokisht

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Ministri i jashtëm holandez, Stef Blok beson se është thelbësore që të vazhdohet sa më shpejtë dialogu Kosovë-Serbi.

  Ai deklaroi se duhet treguar shumë të kujdesshëm sa i përket idesë së ndarjes së njerëzve në baza etnike, veçanërisht duke pasur parasysh konfliktet që kanë ndodhur në rajon në të kaluarën.

  Blloku, i cili ishte sot për vizitë zyrtare në Serbi theksoi se çdo zgjidhje në lidhje me territoret duhet të jetë në përputhje me ligjin ndërkombëtar, ku nënkuptohen pikëpamjet e qytetarëve.

  “Prandaj është thelbësore që ky proces të vazhdojë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe që të dy vendet të përmbahen nga lëvizjet që dëmtojnë besimin e ndërsjellë”, shtoi ai./Front Online/

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtjes (me kodin W04280) do të vazhdoje edhe gjatë ditës së nesërme në çështjen gjyqësorë ndaj...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill, në “Forumin Ekonomik të Beogradit” ka folur për procesin e negociatave në mes të Kosovës...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Shaip Kamberi, në 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur sërish për përdorimin e lirë të flamurit kombëtar nga shqiptarët në Luginën...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Në festën e 28 Nëntorit, është inauguruar në qendër të Gjilanit, shtatorja e tribunit të kombit, Ramiz Cërnica. Nën përkujdesjen e kryetarit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.