×
 • Lajme
 • Lajme

  Mimoza Kusari pas takimit me homologët rajonalë: Po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së

  FrontOnline
  17 Nëntor 2023

  Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, tha se angazhimi për të diskutuar me homologë rajonalë mbi çështjet e përbashkëta thelbësore e forcon rrugën e shteteve të rajonit drejt Bashkimit Europian.

  “E entuziazmuar për të trajtuar çështjet jetike të bashkëpunimit rajonal, integrimit në BE dhe vlerave euroatlantike në takimin e sotëm të përbashkët të Komiteteve të Punëve të Jashtme dhe të BE-së të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjës në Prishtinë. Duke u angazhuar në diskutime me homologët tanë, ne po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së!”, ka shkruar ajo në X.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë qëndrimit në Berlin të Gjermanisë është takuar me bashkëkryetarin e partisë gjermane SPD, Lars Klingbeil. Kurti...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  KEDS dhe Elektrosever kanë nënshkruar kontratën për normalizimin e shpërndarjes dhe të furnizimit me energji elektrike në pjesën veriore të Kosovës. Sipas...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar edhe një herë lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai ka thënë...
  Sport09 Dhjetor 2023
  Milani po përgatitet të shesë Rade Kruniç në janar dhe ka vendosur një çmim në mes të interesit nga Fenerbahçe dhe Olympique...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian e ka mirëpritur nënshkrimin e sotëm të kontratës komerciale ndërmjet kompanisë energjetike të Kosovës KEDS dhe kompanisë, Elektrosever. BE-ja me...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.