×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Miliona njerëz mund të kenë pasur koronavirusin në të kaluarën, pa e ditur fare

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Me rritjen e numrave të infeksionit në më shumë se 30 shtete, SHBA-ja ka vendosur një rekord të përditshëm për raste të reja të koronavirusit.

  Dhe zyrtarët federalë të shëndetit paralajmërojnë se numri i njerëzve që janë infektuar është shumë i nënvlerësuar, raporton Cnn.

  Të paktën 37,077 raste të koronavirusit u raportuan të enjten, duke tejkaluar një lartësi të mëparshme një ditore nga 24 Prill, sipas Universitetit Johns Hopkins.

  Rritja e papritur në raste të konfirmuara ditët e fundit nuk befason, tha një ekspert i shëndetit.

  “Çdo epidemiolog po tregonte, duke bërtitur me zë të lartë sa të mundeshim që tre javë pas Ditës së Përkujtimit, do të kishim kulmin në rastet dhe pesë javë pas Ditës së Përkujtimit do të fillonim të shohim një kulm në numrin e vdekjeve, shtrirjeve në spital dhe vdekjeve”, epidemiologu Larry Brilliant i tha mbrëmjen e së enjtes Don Lemon të CNN, transmeton lajmi.net.

  “Nëse i lini të gjithë pa maska për fytyrën dhe pa distancim social në mes të një pandemie, kjo është ajo që u parashikua”.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.