Sport

Milani fiton pastër kundër Venezias

Milani fiton pastër kundër Venezias
22:54 | 22 Shtator 2021

“Rossonerët” regjistruan fitore me rezultat të pastër 2-0 kundër Venezias në “San Siro”.

Në një duel të dominuar totalisht nga “kuqezinjtë”, mjaftuan vetëm dy gola për pikët e plota që e rikthejnë Milanin në vendin e dytë.

Për epërsinë e parë të Milanit është dashur të pritej minuta e 68-të që Ibrahim Diaz ta dërgonte topin në kuadrat.

Tetë minuta pa përfunduar koha e rregullt, mbrojtësi anësor Hernandez me golin e dytë “vulosi” fitoren e Milanit para shikuesve të vetë.

Milani është në vendin e dytë me 13 pikë, aq sa ka edhe rivali lokal, Interi.

Venezia pozicionohet në vendin e 18-të me vetëm tri pikë të tubuara.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera