×
 • Sport
 • Sport

  Milaim Zeka për Andin Lokajn: Ka lëshuar një fjalë si “lopa-bajgën”

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Milaim Zeka ishte i ftuar në emisionin ‘Shqipëria LIVE’ ku është diskutuar për fjalët e thëna nga Andin Lokaj për Shqipërinë.

  ‘Kosova dhe Shqipëria është njësoj si ta presësh një mollë në dy pjesë ose si kur të pyesin për fëmijët, kë do më tepër… Kur luan Shqipëria kundër Kosovës, unë jam shumë i lumtur për këdo që fiton

  Ka plot gazetarë, që nuk kanë qenë kurrë gazetarë, por duke sharë Kadaren janë bërë të famshëm. Andin Lokaj, për fatin e zi, ka lëshuar një fjalë si ‘lopa bajgën’. Shumë këngëtarë nga Kosova kanë pasur derën e hapur të Shqipërisë që janë bërë të njohur dhe pastaj kanë shkuar yje në Europë.

  Pra nëse ne e falenderojmë gjysmën e qënies tonë, të trupit tonë, e falenderojmë Shqipërinë për artistët dhe sportistët që i kanë dhënë hapësirën. Ja tua përkëthej unë pak deklaratën e Lokajt, se ka nevojë për përkëthim.

  Është njësoj si na kanë quajtur serbët ne shqiptarët e Kosovës: ‘Njerëz me bishta, që kanë jetuar nëpër shpella, njerëz nëpër male’. Nëse Andinit i jep 1 milionë euro, nuk e di se çfarë ka shkruar se ose ka qenë i alkoolizuar në ato momente ose i ka mbushur hundët me kokainë, tha Zeka.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.