Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Milaim Zeka: Gjykata Speciale i ka ngritur aktakuza edhe për dy zyrtarë të lartë të PDK-së

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish-deputeti i Kuvendit, Milaim Zeka, thotë se Gjykata Speciale, i ka konfirmuar aktakuzat ndaj Azem Sylës dhe Adem Grabovcit.

  Sipas Zekës, për ngritjen e aktakuzës ndaj Azem Sylës, i ka treguar vetë ish-deputeti i PDK-së, ndërsa për Adem Grabovcin, ia ka konfirmuar një person tjetër.

  “Azem Sylës i kanë thënë nga Gjykata Speciale, që këtë javë mos ta lëshojnë Kosovën. Ndërsa, për Adem Grabovcin e kam marrë informatën nga dikush tjetër”, ka thënë Zeka në Kanal 10.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Lajme23 Mars 2023
  Projekti për instalimin e matësve të nxehtësisë, valvulave termostatike dhe termokokave do të vazhdojë nga e hëna më 27 mars. Sipas njoftimit...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE thotë se para 10 ditëve në Kosovë janë arrestuar agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Maqedonisë. Kovaçki...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca ia ka dhënë një vërejtje nënkryetarit të Kuvendit, deputetit të LDK-së, Kujtim Shala, i cili shau pak para se...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, para Komitetit të Senatit është pyetur edhe për marrëveshjen e fundit mes Kosovës dhe Serbisë nga...
  Vip23 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për mashtrim pas debatit lidhur me marrëveshjen e Ohrit në...
  Lajme23 Mars 2023
  Platforma “Liria Ka Emër” u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në Marshin për Drejtësi në solidarizim dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.