Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Milaim Zeka: Azem Sylës dhe Adem Grabovcit u janë konfirmuar aktakuzat

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Analisti dhe ish-deputeti Milaim Zeka, ka paralajmëruar se Gjykata Speciale i ka konfirmuar aktakuzat edhe ndaj dy anëtarëve të shtabit të Përgjithshëm të UÇK’së.

  Zeka në Kanal 10 ka thënë se Azem Sylës dhe Adem Grabovcit ju është konfirmuar nga Dhomat e Specializuar të Kosovës me seli në Hagë.

  “Azem Sylës dhe Adem Grabovcit ju ka konfirmu sonte aktakuza. Prokuroria i ka urdhëruar që mos ta lëshojnë Kosovën”, i ka shkruar Zeka mesazh gazetarit Rexha në emision në Prime Time.

  I pranishëm ishte në studio edhe Daut Haradinaj i AAK’së, ku tha se Zeka duhet të ketë kujdes nga këto lajme për shkak se familjet e personave që përmenden ndihen keq dhe po i dëmton familjet.

   

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar Qendrën e Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut në Prishtinë, me ç’rast bashkë me kolegë të...
  Lajme29 Mars 2023
  Në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes u mbajt ceremonia e pranim-dorëzimin të detyrës të drejtorit të Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryetari i Parlamentit, Glauk Konjufca, në margjina të Samitit të Dytë për Demokraci që po mbahet në Washington, është takuar me kryetarë...
  Të tjera
  Vip29 Mars 2023
  Këngëtarja e njohur dhe partneri i saj Adis Patushi po presin të bëhen prindër të një djali. Shtatzënia e Fifit befasoi të...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje horror ka ndodhur në Poloni, ku një 76 vjeçar e mori kufomën e nënës së tij dhe e vendosi para...
  Sport29 Mars 2023
  Neymarit duket se i është hakuar llogaria në Twitter, pasi u panë disa postime shokuese. Tifozët mbetën të hutuar kur llogaria e...
  Sport29 Mars 2023
  Ka vazhduar saga e licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK-së) nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS), ku sot...
  Sport29 Mars 2023
  Ministria për Kullotur Rini dhe Sport, sot ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Federatën e Xhudos së Kosovës, shkruan FrontOnline. Bashkëpunimi o të...
  Lajme29 Mars 2023
  Për shkak të mungesës të të akuzuarave ministrit Xhelal Sveçla, si dhe Dardan Molliqajt, Pajtim Havollit, Arsim Maqastenës Agron Kabashit , Frashër...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.