×
 • Lajme
 • Lajme

  Miku historik i Kosovës, Bob Dole, i jep mbështetje takimit të 27 qershorit në Shtëpi të Bardhë

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Miku historik i Kosovës dhe ish-senatori amerikan, Bob Dole, ka mirëpritur lajmin për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Dialogu është koordinuar nga i Dërguari Special i SHBA’së për dialog, Richard Grenell, dhe do të mbahet më 27 qershor.

  ‘’Bisedimet e drejtpërdrejta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në lidhje me normalizimin e marrëdhënieve midis këtyre vendeve të pavarura është një lajm i mirëpritur. Unë i mbaj njerëzit e Kosovës në zemrën time çdo ditë dhe është dëshira ime më e sinqertë për paqe dhe prosperitet në Ballkanin Perëndimor.’’, ka thënë Dol.

  Ish-senatori në postimin e tij ka bashkangjitur edhe foton e tij me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ish-presidenti i vendit, Behgjet Pacolli, e ka quajtur tragjedi vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, Naim Murseli. Ai ka publikuar foton...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Sot rreth orës 20:20, në rrugën “Dalip  Alshiqi” në Prishtinë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri, një grua ka mbetur...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Me një atmosferë të ngrohtë dhe festive, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video përmbledhëse në rrjetet sociale që shfaq...
  Të tjera
  Sport29 Nëntor 2023
  Arsenali ka fituar me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në grupin B....
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës dhe dogana kanë parandaluar një përpjekje për kontrabandim me  mallra. Bëhet fjalë për mallra të kontrabanduara përmes rrugëve ilegale...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës e ka konfirmuar  vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si pasojë e të shtënave me...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës për Front Online e ka konfirmuar rastin për vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë, Jürg Sprecher, të cilit i shprehu mirëseardhje...
  Vip29 Nëntor 2023
  Kaderi ua ka bërë një pyetje interesante dhe të rrallë Lumbardhit dhe Albyt derisa ishin duke qëndruar në kuzhinë. Ajo u tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.