[wp-story]

Lajme

Miftaraj-Selimit: Kur bahet mi thanë kryeprokurorit kryje punën, s’ka sen prej asaj pune

Miftaraj-Selimit: Kur bahet mi thanë kryeprokurorit kryje punën, s’ka sen prej asaj pune
22:34 | 26 Dhjetor 2020

Ehat Miftaraj nga IKD i ka reaguar ministrit të Drejtësisë, Selim Selimi i cili më herët kërkoi publikisht nga prokuroria e policia që të hetojnë formën e hyrjes së vaksinave serbe në veri të Kosovës.

Me anë të një postimi në Facebook, Miftaraj ka thënë se kur të vije çështja deri aty sa të bëhet thirrje tek kryeprokurori për ta kryer punën e tij, për të cilën paguhet mbi 40 mijë euro në vit, atëherë sipas tij s’mund të shpresosh dicka të mirë, shkruan lajmi.net.

“Kur te bohet puna mi thane dikush Kryeprokurorit te Shtetit me kry punen per cka paguhet mbi 40 mije Euro ne vit, e kur edhe e ka obligim kushtetues dhe ligjor, bash sen ska prej kesaj pune”, ka shkruar Miftaraj.

“Plus kur ti merr 40 mije Euro ne vit, ke leke me jetu jeten. A ma mire me ndjek krimin a me jetu jeten ne Brezovicen e bukur me bore nen shijen e mishit dhe nje gote vere!”, ka shkruar ai.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera