×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Meta takon ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasanin

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar Ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasanin.

  Meta përmes një postimi në Facebook ka njoftuar për takimin me ambasadorin e ri duke i uruar atij suksese, ndërsa kanë vlerësuar marrëdhëniet e mira mes dy vendeve duke shpresuar që liberalizimi i vizave për kosovarët të ndodhë sa më shpejtë.

  Postimi i Metës:

  Kënaqësi të takoja sot dhe t’i uroja shumë suksese Ambasadorit të ri të Republikës së Kosovës në Shqipëri, z.Nait Hasani, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

  Vlerësuam se marrëdhëniet dypalëshe mes Shqipërisë dhe Kosovës janë të shkëlqyera dhe se bashkëpunimi midis dy vendeve është stabilizues për rajonin dhe motivues për perspektivën euroatlantike.

  Liberalizimin i vizave për qytetarët e Kosovës është i domosdoshëm, dhe duhet të realizohet sa më parë.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Për herë të parë që kur kreu agresion të armatosur kundër Ukrainës më 24 shkurt 2022, të krijohet përshtypja se Rusia mund...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Bother VIP Kosova, Buci, Besi, Santiana dhe Alba siç po shihet kanë formuar një grup, ku edhe po luajnë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, kanë biseduar për Lumbardhin, i cili i ka thënë Bucit se e ka idoll. Disa nga...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Afërsia e Santianës dhe Yllit ka trazuar publikun, duke ngritur shumë pikëpyetje. Shoqëri apo diçka më shumë? A do të ketë përballje...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Emisari i Kryeministrit të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, pas përfundimit të vizitës në Kosovë është lajmëruar me një...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se tashmë ka nisur investimi në Klinikën e Kardiokirurgjisë dhe vlera e investimit në infrastrukturë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtari i LDK-së, Berat Rukiqi, ka reaguar pas deklaratës së ministrit Liburn Aliu i cili në një intervistë për T7 ka thënë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.