Bota/Rajoni

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Presidentja Osmani

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Presidentja Osmani
22:05 | 22 Maj 2022

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nesër do të vijë për vizitë në Kosovë.

Në njoftimin e lëshuar nga presidenca thuhet se ai do të pritet nga homologia kosovare, Vjosa Osmani-Sadriu.

“Ndërkaq, në orën 12:50, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, së bashku me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vendosin lule tek busti i heroit Edmond Hoxha, në Junik”.

“Në orën 13:00, Presidentja Osmani dhe Presidenti Meta do të marrin pjesë në Manifestimin e shënimit të 110-Vjetorit të Kuvendit të Junikut”, thuhet në njoftim.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera