Lajme

Meta i reagon Bislimit të VV-së: Lajm shkencor, si COVID-19 s’e prek Vetëvendosjen

Meta i reagon Bislimit të VV-së: Lajm shkencor, si COVID-19 s’e prek Vetëvendosjen
21:06 | 07 Korrik 2020

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta, ka reaguar ndaj deklaratës së Besnik Bislimit i cili ka thënë se asnjë zyrtar apo aktivist i Vetëvendosjes nuk është i infektuar me koronavirus pas tubimit të 12 qershorit në Prishtinë.

Meta ka ironizuar me Bisimin duke thënë se Vetëvendosja qenka imune ndaj koronavirusit.

“Komenti: Qenka imune VV-ja nga Covid19?! Ky “Fakt” – gjithsesi, ështē “Lajm Shkencor””, ka shkruar Meta në Facebook.

Ky është shkrimi i tij:

Besnik Bislimi, Nënkryetari I Vv-së, paska deklaruar se “Asnjë zyrtar apo aktivist i yni nuk është infektuar me Covid-19 pas tubimit të 12 qershorit”!

Komenti: Qenka imune VV-ja nga Covid19?!

– Ky “Fakt” – gjithsesi, ështē “Lajm Shkencor”!?

Urojē që t’a rrok-in bota e shkencës gjithandej – Institutet kërkimore e shkoncore elitate të botës!

Ndërkohë, po mē bie ndermend, se edhe punësimi “shēnonte ngritje rreth mbi 6% nē Qeverisjen e VV-së dhe “Ministrit Bislimit”!? – përdallim prej gjithë botës, ku kishtë rënie drastike, dhe, mes tjerash, Mbretëria Bashkuar zbardhte faktin se shënjonte kulmin e ngritjes së papunësisë!?

Shnet, shnet…

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera