Sport

Messi ishte shumë afër ta shënonte golin e tij më të bukur për Barçën kundër Atleticos

Messi ishte shumë afër ta shënonte golin e tij më të bukur për Barçën kundër Atleticos
12:02 | 09 Maj 2021

Lionel Messi ishte shumë pranë që ta shënonte njërin prej golave më të mirë në karrierën e tij për Barcelonën përballë Atletico Madridit në pasditën e së shtunës.

Barça dhe Atletico luajtën baras pa gola dje, derisa Messi ishte gati ta zhbllokonte rezultatin në një moment magjik, shkruan FrontOnline.

Pak para pushimit të pjesës së parë, sulmuesi argjentinas e gjeti rastin ta krijojë një shans brilant për të shënuar nga “asgjëja”.

Ai e mori topin dhe vazhdoi me driblime në zonën e kundërshtarit, por portieri Jan Oblak me një pritje fenomenale ia ndali golin argjentinasit.

Për më shumë, shikojeni videon e mëposhtme./FrontOnline/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera