×
 • Sport
 • Sport

  Messi flet pas kalimit në finale, thotë se këto janë betejat e fundit

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Sulmuesi i Inter Miami Lionel Messi ka frymëzuar Argjentinën drejt finales së Copa Americas me një fitore 2-0 ndaj Kanadasë.

  Në moshën 37-vjeçare, ai shënoi në minutën e gjashtë të pjesës së dytë për të dyfishuar avantazhin e Argjentinës, kur ai devijoi një përpjekje nga mesfushori i Chelseas, Enzo Fernandez.

  Kjo është hera e gjashtë në tetë edicionet e fundit që Argjentina, fituesit e 15-të të Copa America, kanë arritur në finalen e turneut.

  Finalja, kundër Uruguajt ose Kolumbisë, do të jetë paraqitja e fundit për Argjentinën e Angel di Marias para pensionimit nga kombëtarja dhe ka edhe dyshime për të ardhmen afatgjatë të Messi.

  “Le të gëzojmë atë që po përjetojmë si komb, si grup. Nuk është e lehtë të jemi përsëri në një finale, të garojmë përsëri për të qenë kampionë,” tha Messi për TyC Sports.

  “Po e përjetoj siç kam përjetuar gjithçka kohët e fundit – duke u kënaqur shumë dhe duke qenë i vetëdijshëm, ashtu si ndodh me Fidëon (Di Maria) dhe Otën (Nicolas Otamendi), që këto janë betejat e fundit.”

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.