Lajme

Mësohet epiqendra e tërmetit që dridhi edhe Kosovën

Mësohet epiqendra e tërmetit që dridhi edhe Kosovën
15:39 | 11 Nëntor 2020

Para pak çastesh janë ndier lëkundje të tokës në Kosovë, raporton Gazeta Express.

Tërmeti është regjistruar edhe në faqen botërore ku publikohen të dhënat për lëkundjet e tokës.

Magnituda e tërmetit është 4.8, ndërsa epiqendra e tij është në Maqedoninë Veriore.

Përveç në Kosovë, lëkundjet e tokës janë ndier edhe në shtetet e tjera të Ballkanit.

Tërmet ka pasur edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, i cili po ashtu kishte magnitudën 5.0 dhe me epiqendër në Maqedoninë e Veriut, deri më tani nuk ka pasur raportime për të lënduar e as dëme materiale.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera