×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mesazh nga Rama: Kujdesuni për veten dhe tjetrin

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Prej ditësh numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm.

  Dje u raportuan plot 82 raste duke shënuar një tjetër ditë rekord, ku kjo ka bërë që autoritetet të shtojnë thirrjet për kujdes dhe respektim të masave anti-COVID-19.

  Sot në mëngjes kryeministri shqiptar Edi Rama me anë të një videoje u ka bërë apel të gjithë qytetarëve për kujdes dhe respektim të masave pasi situata është shqetësuese.

  Rama postoi në Facebook video-mesazhin e bërë nga doktoresha Najada Çomo, e cila tha situata është shqetësuese dhe një pjesë e pacientëve të shtruar në spitalin Infektiv janë në terapi intensive.

  “Numri i rasteve ka ardhur duke u rritur. Dua të theksoj për qytetarët që një pjesë e të shtruarve në spitalin Infektiv janë në terapi intensive. Gjithashtu dua të theksoj se situata është shumë shqetësuese në aspektin e shëndetit tuaj. Virusi është midis jush. Virusi nuk është selektiv. Maska është e vetmja armë që kemi”, thotë në mesazh doktoresha Najada Çomo.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Azemi i ka rrëfyer Kaderi se ka parë ëndrra të mira. E Kaderi e pyeti se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.