×
 • Sport
 • Sport

  Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Zyrtari i VAR-it, Darren England, nuk do të ndajë drejtësinë në asnjë ndeshje të Liverpoolit për pjesën tjetër të sezonit pas përfshirjes së tij në humbjen e tyre ndaj Tottenhamit.

  Luis Diazit iu anulua goli gabimisht për pozicion jashtë loje gjatë humbjes 2-1 të Reds në stadiumin Tottenham Hotspur të shtunën e kaluar.

  Që atëherë, PGMOL ka lëshuar audion nga dhoma e VAR të dështimit në komunikim, duke kërkuar që të pranohej goli, por loja tashmë kishte filluar.

  Jurgen Klopp ka insistuar më pas që ndeshja të riluhet, pasi VAR-i vazhdon të dështojë në momentet e presionit të lartë.

  Të martën, u konfirmua se të dy zyrtarët e përfshirë në ‘gabimin njerëzor’, Darren England dhe Dan Cook, ishin hequr për një raund tjetër ndeshjesh.

  Megjithatë, që atëherë ka dalë në dritë se England është bllokuar të ndajë drejtësinë në ndonjë ndeshje tjetër për Liverpoolin për pjesën tjetër të sezonit.

  Kështu shkruan The Telegraph, të cilët pretendojnë se gabimi i 37-vjeçarit do ta ketë ndikuar edhe financiarisht.

  Raportimi bën të ditur se ‘tarifat e tij të ndeshjeve për ndeshjet që ai ka humbur arrijnë në rreth 1,500 euro mbi një pagë bazë prej rreth 150,000 euro’. /Telegrafi/

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.