×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Merkel: Vala e katërt e COVID-19 po godet Gjermaninë me “fuqi të plotë”

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Kacelarja në detyrë, Angela Merkel, vlerëson se vala e katërt e COVID-19 po godet Gjermaninë me “fuqi të plotë”.

  Kancelarja e përshkroi situatën e pandemisë si “dramatike” pasi rastet e COVID-19 rriten ndjeshëm, shkruan Euronews, transmeton Klankosova.tv.

  Agjencia gjermane e shëndetit publik raportoi 52 mijë e 826 infeksione të reja me COVDI-19, ndërsa shkalla e rasteve të reja vazhdon të rritet.

  294 persona të tjerë vdiqën në Gjermani nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, sipas Institutit Robert Koch.

  Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në Gjermani ka arritur në 98 mijë e 274.

  Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, u ka bërë thirrje mjekëve që të mos jenë shumë të rreptë për të pritur të paktën gjashtë muaj përpara se t’u japin pacientëve vaksinat përforcuese.

  Ndërkohë, autoritetet në Austrinë fqinje thanë se udhëtarët do të duhet të tregojnë një test negativ PCR kur të hyjnë në nga Gjermania për në Austri.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Një tërmet me magnitudë 7.4 goditi Kilin verior pranë kufirit të tij me Argjentinën të enjten vonë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA....
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Serbia sërish nuk respektoi sanksionet e Bashkimit Evropian (BE) kundër Rusisë dhe respektoi dy vendime të politikës së jashtme të BE-së lidhur...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Lajme19 Korrik 2024
  KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende...
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.