[wp-story]

Lajme

Mërgimtari kosovar feston me armë midis Gjermanisë

Mërgimtari kosovar feston me armë midis Gjermanisë
09:16 | 02 Janar 2021

Ish-ushtari i UÇK-së, Enver Shala festoi të enjten ndërrimin e viteve me breshëri armësh.

Kosovari këtë gjë e bëri në Stuttgart të Gjermanisë, aty ku jeton gjatë 30 vjetëve të fundit.

Për këtë veprim të tij, Shala ka thënë se nuk ka reaguar as policia gjermane dhe as fqinjët e tij, pasi kjo armë sipas tij lejohet të përdoret në raste të festave.

“Arma është me fishekzjarr, me plumba që përdoret për ahengje, dhe jo që vret njerëz”, tha Shala, njofton Klan Kosova.

Rahovecasi foli edhe për arrestimet e Gjykatës Speciale, ku tregoi se edhe vetë ka qenë i ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera