Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi: Me nderime të thella kujtojmë sakrificën e Zahirit, Hakifit e Edmondit

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, frymëzuan brezat pasues të çlirimtarëve në përmbushjen e misionit të popullit tonë për liri e pavarësi.

  Të tre heronjtë që ranë për liri 26 vjet më parë, Krasniqi i ka quajtur figurat më emblematike të historisë së vendit tonë.

  “Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha – tre trima, tre luftëtarë të orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tre heronj të Kosovës, të cilët u flijuan 26 vite më parë, frymëzuan brezat pasues të çlirimtarëve në përmbushjen e misionit të popullit tonë për liri e pavarësi”.

  “Sot, me nderimet më të thella kujtojmë veprën dhe sakrificën e Zahirit, Hakifit e Edmondit, figurave më emblematike të historisë së vendit tonë”.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  “Kosova fle mbi thëngjill”, kjo është fjalia që ka qarkulluar ndër breza. Në realitet kjo qëndron, pasi që vendi renditet i pesti...
  Lajme31 Mars 2023
  Çështja që më së shumti po diskutohet në marrëveshjen me Serbinë është ajo e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Kryeministri Kurti...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë  se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë hisedarë Serbinë në Kosovë me...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Lajme31 Mars 2023
  11:00Lëvizja FOL prezanton gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022. Me këtë rast do të...
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.